رشد علم و تکنولوژی در سال های اخیر و ضرورت همگرایی صنعت و دانشگاه جهت بهره گیری از منابع به روز و کارآمد، باعث شد تا با استعانت از ایزد منان، برگزاری سی و یکمین همایش سالانه بین المللی انجمن مهندسان مکانیک و نهمین همایش صنعت نیروگاهی ایران توسط انجمن مهندسان مکانیک ایران و با همکاری گروه مپنا و دانشگاه شهید بهشتی، صنایع و دانشگاه­های برتر کشور در تاریخ ۱۹ الی ۲۱ اردیبهشت ماه 1402 در محل پردیس فنی و مهندسی دانشگاه شهید بهشتی برنامه ­ریزی گردد.

 طی این همایش نشست های علمی موازی، میزگرد های تخصصی، نشست های ارائه مقالات پژوهشی، نمایشگاه های تخصصی جهت نمایش محصولات دانش بنیان دانشگاهی و کارگاه های آموزشی تخصصی ضمن سخنرانی های کلیدی با حضور اساتید برجسته داخلی و خارجی برای پژوهشگران، دانشگاهیان و صنعتگران در حوزه های مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی مواد، مهندسی شیمی و سایر رشته های مرتبط برگزار می شود.

هدف از برگزاری این همایش آن است که ضمن ارائه آخرین مقالات علمی و دستاورد های پژوهشی، محققان و صنعتگران با ایراد و بیان مشکلات و چالش های موجود و طرح سوالات مرتبط با موضوع به صورت مقالات کوتاه و ارسال آن به دبیرخانه انجمن، از هم اندیشی و پیشنهاد های اساتید و محققین صنعتی بهره مند شوند. همچنین این فضا می تواند نیاز صنعت به نیروی انسانی متخصص، معرفی دانشجویان و فارغ التحصیلان توانمند دانشگاهی و تعامل سازنده دانشگاه و صنعت را برآورده نماید.

امید است این گردهمایی بتواند گامی موثر و استوار در عرصه احقاق اهداف چرخه صنعت و تولیدات کشور با وحدت جامعه دانشگاهی بردارد و رشد و ترقی دانشگاه و صنعت میهن عزیزمان ایران بینجامد.

پیشاپیش از زحمات بی شائبه همراهان گرامی در حیطه های گوناگون نظیر گردآوردی مقالات و طرح ها، برگزاری کارگاه های آموزشی، برپایی نمایشگاه محصولات، حامیان محترم همایش، مسئولین اجرایی، روابط عمومی و تبلیغات تشکر نموده و از درگاه باری تعالی برای همگان سلامتی، بهروزی و توفیق روزافزون را مسئلت می نمایم.

محمد عامری

دبیر همایش و استاد دانشکده مهندسی مکانیک و انرژی دانشگاه شهید بهشتی