نظر به پیشرفت سریع علم و تکنولوژی در سال های اخیر و ضرورت به کارگیری منابع به روز و کار آمد در حوزه های مختلف علوم؛ بی شک یکی از بهترین و موثرترین منابع و عرصه هایی که می تواند منجر به همگرایی اثر بخش علم و عمل شود، همایش و کنفرانس های بین المللی و معتبر دانشگاهی است که با ایجاد فضای تعامل و هم اندیشی و نیز میدان علمی میان دانش پژوهان، اساتید، دانش آموختگان و صنعتگران با ارائه دستاوردها و یافته های علمی و پژوهشی نوین می باشد.

در این راستا با استعانت از خداوند متعال؛ انجمن مهندسان مکانیک ایران خرسند و مفتخر به برگزاری سی و یکمین همایش سالانه بین المللی انجمن مهندسان مکانیک ایران و نهمین همایش صنعت نیروگاه های حرارتی در تاریخ های 19 تا 21 اردیبهشت سال 1402 خواهد بود. لذا بدینوسیله از کلیه پژوهشگران، محققان، اساتید، دانشجویان، صنعتگران، کار آفرینان و صاحب نظران فرهیخته شاخه مهندسی مکانیک دعوت بعمل می آید تا با حضور فعال خویش بر غنای آن بیفزایند.

بدیهی است مساعدت و همت والای شرکت کنندگان محترم در ارسال جدیدترین دستاوردها و نو آوری های علمی – پژوهشی و فناورانه خود در قالب نگارش مقالات تخصصی و ارزنده و نیز طرح ها و ایده های کارآمد خود بر اساس مهلت مقرر ارسال آثار، مزید امتنان بوده و تاثیر به سزایی در نیل به اهداف و هر چه شایسته برگزار شدن این نشست خواهد داشت.

امید است این گردهمایی هدفمند بتواند گامی موثر و استوار در مسیر تداوم موفقیت های پیشین و تقویت و توسعه اهداف علمی و عملی چرخه صنعت و تولیدات کشور با وحدت جامعه علمی - دانشگاهی بردارد و به پیشرفت های قابل ملاحظه در عرصه های دانشگاه و صنعت در کشور عزیزمان ایران بینجامد. 

پیشاپیش از زحمات بی شائبه و مساعدت بزرگوارانی که در حیطه های گوناگون نظیر گرد آوری و داوری مقالات و طرح ها، برگزاری کارگاه های آموزشی، برپایی نمایشگاه محصولات فنی، حامیان محترم همایش، اطلاع رسانی و تبلیغات و ... ما را یاری می نمایند تا این رویداد ارزشمند ملی به ثمر بنشیند، قدر دانی نموده و از درگاه ایزد یکتا برای همگان، بهروزی و توفیق روز افزون مسئلت می نمایم.