به نام خدا

با استعانت از خداوند متعال «سی و دومین همایش بین المللی انجمن مهندسان مکانیک ایران» توسط انجمن مهندسان مکانیک ایران و دانشگاه صنعتی اراک در تاریخ 18 الی 20 اردیبهشت ماه سال 1402 برگزار خواهد شد. قطعاً با برگزاری این کنفرانس در استان مرکزی و شهر اراک که به واسطه وجود صنایع مادر لقب "پایتخت صنعتی کشور" را به خود اختصاص داده است بستر مناسبی در کشور فراهم خواهد گردید تا بتوانیم در جهت پیشبرد اهداف تحقیقاتی صنایع و ارتباط عمیق تر دانشگاه و صنعت ، استفاده از ظرفیتهای بالای صنایع و مراکز تحقیقاتی در رفع نیازهای صنعت کشور و ایجاد فضایی برای برآوردن نیاز صنعت به نیروی انسانی متخصص، معرفی دانشجویان و فارغ التحصیلان توانمند دانشگاهی گام های موثری برداریم.

بدینوسیله از همه پژوهشگران، اساتید، دانشجویان، صنعتگران و همه علاقه مندان دعوت می شود تا با ارائه مقالات علمی و دستاوردهای صنعتی و پژوهشی خود در زمینه های مختلف مهندسی مکانیک، با این همایش همکاری نموده و بر غنای آن بیفزایند.

در این راستا، نشست های صنعتی و کارگاه های آموزشی تخصصی و نمایشگاهی از توانمندی ها، نیاز ها و چالش های صنایع و سازمانهای مرتبط به موازات نشست های پژوهشی برگزار خواهد شد. همچنین با دعوت از اساتید، نخبگان و صاحب‌نظران ملی و بین المللی چندین سخنرانی کلیدی علمی و صنعتی در زمینه‌های مرتبط با مهندسی مکانیک، ارائه خواهد شد تا آخرین تجارب و دستاوردهای خود را در اختیار علاقه‌مندان و شرکت‌کنندگان همایش قرار دهند.

امید است با برگزاری این‌گونه‌ همایش‌ها اصل ایجاد انگیزه و امید به آینده روشن برای دانشجویان و دانش‌آموختگان کشور که مورد تعهد تمامی دانشگاه‌های کشور و انجمن های علمی است، تحقق یابد. همچنین این گردهمایی بتواند گامی موثر و استوار در عرصه احقاق اهداف چرخه صنعت و تولیدات کشور با وحدت جامعه دانشگاهی بردارد و به رشد و ترقی دانشگاه و صنعت میهن عزیزمان ایران بینجامد.

در پایان به نمایندگی از دانشگاه صنعتی اراک و انجمن مهندسان مکانیک ایران از همه صنایع، پژوهشگران، دانشگاهیان، حمایت‌کنندگان و دستگاه‌های اجرایی که شرایط برگزاری بهتر و پربارتر این همایش را فراهم می نمایند، تشکر و قدردانی می نمایم.

                                                                        دکتر ابوالفضل حاجی زاده اقدم

                                                             دبیر سی و دومین همایش بین المللی انجمن مهندسان مکانیک ایران