آخرین مهلت ارسال مقالات کامل
1403-09-20
تاریخ اعلام نتیجه داوری مقالات
1403-10-20
تاریخ شروع کنفرانس
1404-02-23
تاریخ پایان کنفرانس
1404-02-25

(انجمن مهندسان مکانیک ایران برگزار می کند)

     با استعانت از پروردگار متعال،­ سی و سومین همـایش سـالانه بین­ المللی مهندسـی مکانیـک ایـران  توسط انجمن مهندسان مکانیک ایران با همکاری دانشگاه ها و صنایع  کشور در تاریخ 23 تا 25 اردیبهشت­ ماه سال 1404  برگزار خواهد شد. برنامه این همایش شامل نشست­ های علمی موازی و میزگردهای تخصصی، نشست ­های ارائه مقالات پژوهشی و صنعتی، سخنرانی­ های کلیدی توسط اساتید برجسته داخلی و خارجی، نمایشگاه محصولات دانش بنیان و صنعتی، کارگاه­ های آموزشی تخصصی و مسابقات علمی دانشجویی هدفمند برای پژوهشگران، دانشگاهیان و صنعتگران خواهد بود. این همایش فرصت مناسبی برای ارائه دستاوردهای علمی و پژوهشی اساتید، دانشجویان، پژوهشگران و صنعتگران در رشته های مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی مواد، مهندسی شیمی و سایر رشته های مرتبط می باشد.

از آنجا که رشد و توسعه علمی پایدار کشور مستلزم تلاش و همکاری موثر دانشگاه­ ها و صنعتگران در عرصه تحقیق، تولید و صنعت می باشد، در این همایش علاوه بر امکان ارائه مقالات علمی و دستاوردهای پژوهشی، این امکان فراهم است تا محققان و صنعتگران با ارسال مشکلات و چالش­های موجود در بخش صنعت خود و طرح سوالات مرتبط با موضوع به صورت مقالات کوتاه برای دبیرخانه انجمن و ارائه آن در زمان همایش، بتوانند از همفکری و پیشنهادات اساتید دانشگاهی و دیگر محققان صنعتی بهره ­مند شوند. این موضوع امکان ارتباط موثرتر و نزدیکتر دانشگاه با صنعت را در اختیار قرار خواهد داد.

همچنین امکان معرفی پیشرفت­ های علمی و فناوری دانشگاه­ ها، شرکت­ های دانش بنیان و صنعتگران در قالب ارائه تولیدات علمی و محصولات تولیدی و صنعتی در نمایشگاه جانبی همایش فراهم آورده شده است. علاوه بر آن این نمایشگاه فضای مناسبی برای تعریف نیاز صنعت به نیروی انسانی متخصص و معرفی دانشجویان و فارغ التحصیلان توانمند دانشگاهی و امکان برقراری تعامل هر چه بیشتر صنعت و دانشگاه خواهد بود.

از این رو از همه اساتید، دانشجویان، پژوهشگران و صنعتگران دعوت می ­شود که با حضور موثر و پرشور خود در بخش­ های مختلف این همایش، موجب پربار شدن فعالیت­ های آینده انجمن مهندسان مکانیک و همچنین تقویت و توسعه اهداف علمی و عملی چرخه علمی- صنعتی کشور با تعامل بیشتر جامعه صنعتی و دانشگاهی شوند.

دبیرخانه همایش

برگزار کنندگان


حمایت کنندگان